Hızlı ve Kolay Kredi Kartı Başvurusu

tarihinde yayınlandıKart Borcu Taksitlendirme, Kredi Kartı Borçları, Kredi Kartı kullanımı içinde yayınlandı

Hızlı ve Kolay Kredi Kartı Başvurusu yapmak için öncelikle bizden istenen nedir? bu tür konulara göz atmak gerekir. Kredi kartı başvurusu alma şartları ve kredi kartı almak için gereken belgeler özetle şu şekildedir. Öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmalısınız. Bunun yanında kredi notunuz yüksek olmalı ve yine bankalar kredi kartı kara listesinde bulunmamak gerekmektedir. Gelir düzeyiniz de düzgünse kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bu şartları sağladığınız takdirde herhangi bir bankadan kendi adınıza kredi kartı alabilirsiniz.

Hızlı ve Kolay Kredi Kartı Başvurusu
Hızlı ve Kolay Kredi Kartı Başvurusu
  • Hızlı ve Kolay Kredi Kartı Başvurusu için, Daha detaylı açıklama yapmak gerekirse;

Kredi kartına sahip olmak ya ada başvuru yapabilmeniz için 18 yaş veya üstünde olmanız gerekir

Sağlamanız gereken ilk şart 18 yaşınızda veya 18 yaşının üstünde olmanız gerekmektedir. Kredi kartı çıkarmak için bireysel ve kişisel başvuru yapmak isteyen herkes için bu yaş sınırını doldurmuş olması gerekmektedir.

  • Daha farklı olarak;

İstisna olarak 18 yaş altı kişiler için, yakını tarafından kendi adlarını çıkarılan “ek kart” olarak bilinen kredi kartlarını kullanabilirler. Fakat bu ek kartlar için, gerçek asli kredi  kart sahibinin sizin adınıza başvuru yapması gerekir. Örnek olarak,  18 yaş altında olduğunuz takdirde kişisel olarak kendi adınıza  kredi kartı başvurusu yapmanız imkansız olarak değerlendirilir.

Belgelenebilir gelir sahibi olmanız gerekir. Bu bilgi  kredi kartı almak için gereken diğer bir şarttır

Yaş sınırını konusunda probleminiz yoksa sağlamanız gereken diğer bir şart belgelenebilir gelir sahibi olmanızdır.

Maaşlı  çalışıyorsanız, sigortanız  hala ödeniyorsa, kira, mevduat vb. yollarla belgelemesini yapabileceğiniz, düzenli bir gelir elde ediyorsanız yine kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ülkemizde Son düzenlemelere  göre ilk kez kredi kartına sahip olacak birey veya bireylerin kredi kartı limiti iki yıl süreyle gelirinin maksimum iki katına kadar verilmektedir. Bu süre sonunda kredi kartı kullanıcısının, gelirinin dört katını geçmemesi şartı ile  limit artırım talebinde bulunabiliyor. Yasa kuralları gereğince bu sebeple  kredi kartı almak için belgelenebilir gelir elde ediyor olmanız ilk şartlardan birisidir.

  • İstisna olarak;

Yalnızca ön lisans, lisans ya da yüksek lisans öğrencileri gelir belgeleme mecburiyeti olmadan kredi kartı alma hakkına sahiplerdir. Örnek olarak, Eğer öğrenciyseniz bankalara öğrenci kredi kartı başvurusu yapabilmeniz için gelir belgelemeniz gerekmiyor.

Kredi kartı almak için son önemli şart iyi bir kredi notuna sahip olmak ve kara listelerde kaydınızın bulunmaması gerekmektedir.

Kredi notu, bankalardan daha önce kullanmış olduğunuz kredi veya kredi kartı gibi hizmetler sonucunda oluşan bireysel  puandır. İyi bir kredi notuna sahip olmanız için puanınızın en az 1500 – 1900 aralığında olması uygun görülür.

Kredi kartı başvurusu yapacak kişisel ve bireysel kullanıcılar yukarıdaki şartları sağlıyor olsalar bile kredi notlarının düşük olması sebebiyle kredi kartı alamayabilirler. Bu sebepten dolayı kredi notunuzun iyi bir aralıkta bulunması gerekir. Kredi notu konusunda hiçbir yoksa eğer gerekli araştırmaları bankaların resmi sitelerinden araştırmalar yaparak  bilgi alabilirsiniz. Kredi notu düşük olanların bir  çoğunun başvuruları iptal edilebilir.

  • İstisnası:

Bireysel kredi notunuz oldukça düşük bir durumda ise, bankalarda varlıklarınızın, mallarınızın ya nakit paranızın bulunması durumunda veya mevcut gelirinizin yüksek olması durumunda da kredi kartı alabilmeniz için gereken şartları sağlamış olabilirsiniz.

  • Kısacası kredi kartı konusunda özet geçecek olursak:

18 yaş sınırını geçmiş olmanız gerekmekte,
Belgelenebilir gelir sahibi olmanız yada öğrenci olmanız,
Kredi notunuzun iyi bir aralıkta olması kredi kartı başvurusu için gereken şartlardır.

Hızlı ve kolay kredi kartı başvurusu için bu Şartları sağladığınız halde bankalardan olumlu cevaplar alabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme
Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi kartına sahip olduktan sonraki aşamada borçların ödenmesi

Kredi kartı başvurunuzun ardından kullanmaya başladığınız kredi kartınızın borcunu nereye yatırmalısınız? Borcunuzu evden veya bankaların atm’lerinden rahatlıkla yatırabilir misiniz.? Uzaktan telefon ile kredi kartı borcu ödemek güvenli midir.?

Kredi kartı borcu ödeme adı altında yapılan bir çok işlemler, bankalara veya bankalara ait servisler tarafından yapılabilir. Fakat yeni çıkan kredi kartı borcu taksitlendirme sayesinde, bankanıza ödeyebileceğiniz rakamların daha da altında uygulanan düşük faizlerle borcunuzu kapatmanın yolları da mümkündür. Bankaların kullandığı yüksek oranlı faiz seçenekleri zamanla belimizi bükmektedir. Bu nedenden dolayı diğer seçenekleri de göz önünde bulundurmak gerekir. Bu seçeneklerin içinde şubeye gitmeden kısa bir telefon görüşmesi ile kredi kartı borçlarınızın tamamını kapatabilir, kredi kartınızdan nakit avans kullanabilirsiniz. Bunun yanında eğer sadece hastanelerde kullanmak üzere verilen Finans bank acil limit kredi kartı almış iseniz eğer, Bu kartınıza ait limitler de size nakit olarak kullandırabiliyorlar. En güvenli ödeme seçeneklerine sahip Ek Finans kredi kartı taksitlendirme şirketi bu tür uygulamaları sizlerden her hangi bir evrak istemeden yapmasından dolayı, taksitlendirme sektöründe en planda olan ve en çok kredi kartı taksitlendirmesi yapan kuruluşlar arasında bir numara olarak göze çarpmaktadır.

Fakat kredi kartı borcunuzun taksitlendirilmesi için kullandığınız kredi kartının kullanıma açık olması gerekmektedir. Bu tür işlemler kartınızın kapanmaması için yapılan destek amaçlı kurumsal yöntemlerdir. Bu yüzden bankaların kara listelerine girmeden veya  kartınızın bankanız tarafından iptal durumlarına düşmeden, aramanız ya da baş vurmanız en sağlıklı iş olacaktır.

 

Kredi kartı taksitlendirme konulu Kredi Kartı Kullanımı, Kredi Kartı Borcu Problem Çözme Yöntemi başlıklı diğer makalemizde kredi kartı borçları, kredi kartı borcu problem çözme yöntemi ve kredi kartı borcu taksitlendirme taksitlendirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın