Kredi Kartı Borçlarını Taksitlendirme

tarihinde yayınlandıKart Borcu Taksitlendirme, Kredi Kartı Borçları, Kredi Kartı kullanımı içinde yayınlandı

Kredi kartı borçlarını taksitlendirme işlemlerine geç kalan kart sahiplerinin %85.2 si adli avukatlık yasal takiplerle karşı karşıya gelip  TCMB kar a listesinin radarına giriyor.

Kredi Kartı Borçlarını Taksitlendirme
Kredi Kartı Borçlarını Taksitlendirme

Her yeni yıla girdiğimizde veya yeni bir aya ya da yeni bir güne başladığımızda, borcunu erteleyerek yarın veya diğer ay öderim düşüncesiyle çılgınca alış verişlerine devam eden kredi kartı kullanıcılarının, limitlerinin tükendiği zamanlarda diğer kredi kartlarına baş vurmaları sonucu bu kartlarını da tüketip çevresindeki eş, dost, akraba gibi kredi kartı kullananların da limitlerine göz dikince borçlarını ödemeyen ve yasal takibe düşenlerin sayısı oldukça arttı. Aslında kredi kartı ödemesinin kolayca ödenebildiğinden habersiz kalanlar ya da bilinçsizce bankalarının yüksek faiz oranlarına boyun eğerek kredi kartlarını kapattırmak zorunda kalıyorlar. Halbuki Türkye finans sektöründe, borçlarınızı ertelemek yerime ödemenizi geciktirici ya da borcunuzu erteleyen kredi kartı borcu taksitlendirme yöntemleri mevcut. Bu avantajlı sistemler sayesinde borcunuzu taksitlere böldürüp, daha sonra ödemeye başlama koşulu ile erteleme yaptırabiliyorsunuz.

Kredi kartı borçlarını taksitlendirme işlemlerine geç kalmamanız gerektiği gibi, zamanında taksitlendirme yapmadığınız zamanlarda kartınız kara listeler tehlikesine girmektedir. Listeye giren kredi kart kullanıcılarının ortalama beş yıl gibi kredi kartı veya bankalardan kredi çekmek gibi durumlardan uzaklaştırılmaları demektir.  Bunun yerine kredi kartı taksitlendirme yaparak hem borcunuzun tamamını geç olmadan ödemek, hem de gün veya ay olarak avantajlı duruma geçmek için kartınıza uygulanan ertele adındaki projelerden faydalanmak gerekir. Uygun ödeme ve faizlerle borcunuzu kapatmaya olanak sağlayan  finans şirketlerinin çağrılarına kulak vermenizi önemle duyurmamız gerekiyor. Kolay taksitlendirme sonrasında 3-12 ay arası taksit imkanları sağlanırken, yine 1-6 ay arası da kredi kartı borçlarınızın ödemesini erteleyebiliyorlar.  Bu aradaki süre zarfında kendinizi toparlayabilir, bütçenizi kontrol altın alabilirsiniz.  Çünkü bir kaç aydan kaçıp beş yıl gibi kredi kartları ve banka kredilerinden men olmak yerine bu şekilde borçlarınızı en kısa ve güvenli yoldan bankanıza ödemek en doğru seçim olarak görünüyor.

Kredi kartı borcu taksitlendirme yapmadığınız taktirde kartınızın kapanacağından emin olmalısınız. Çünkü kredi kartı borçlarını taksitlendirme yapmayan kullanıcıların kartları en kısa sürede kapanıp  kullan dışı haline geliyor.  Kapalı durumda olan kredi kartlarına taksitlendirme işlemi yapılamadığından dolayı, bankalar sadece bu tür durumdaki banka müşterilerine yapılandırma yollarını tavsiye ediyorlar. Bu da yıllarca bankaların yüksek oranlarına sabitlenmesi gibi bir şey oluyor. Ödenmediği taktirde hapis cezalarına kadar çarptırılabiliyorlar.  Çünkü yapılandırılma sonrası ödeyememe gibi lüksünüz bulunmuyor. Ödenmediği taktirde ciddi sorunlar ile karşı karşıya geliyorsunuz.

Kredi kartı taksitlendirme konulu Kredi Kartı Borcu Olanlar Dikkat! başlıklı diğer makalemizde kredi kartı borçları, Kredi Kartı Borcu ve Kredi Kartı Borcu Olanlar Dikkat taksitlendirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın