Menü Kapat

Sistem Nasıl İşliyor

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Sistemi
Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Sistemi

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Sistemi Nasıl İşliyor?

Kredi kartı borcu taksitlendirme sistemi için öncelikle kartınızın bağlı olduğu bankaya kart borcunuzun olması gerekir. Kart borcunuzun olmaması durumunda kredi kartınızdan sadece nakit avans çekilebilir. Kredi kartı borcunuz var ise, öncelikle güncel tutarını mı yoksa asgari tutarını mı ödemek istiyorsunuz onu kararlaştırmak gerekir. Diyelim her ikisinden bir tanesini işleme sokmak istiyorsunuz. Bu durumda taksit miktarlarını belirlemek gerekiyor. Örneğin; ” 3000”  Türk Lirası Kredi kartı borcunuz var. Bunun ” 1500 ” Türk Lirası güncel borç, ” 1000 ” Türk Lirası asgari borcunuz. Bunlardan her ikisinden bir tanesini seçebilir, ya da ikisinin birden borcunu işleme koyabilirsiniz.  Bu işleme geçebilmek için ne yapmak gerekiyor?

 • Öncelikle kredi kartınızın kullanıma açık olması gerekir.
 • Kredi kartınızda +limitinizin olması
 • Borç tutarınızı belirledikten sonra bize başvurmanız
 • Borcunuz yoksa nakit avans için başvurun.

Kredi kartı borcu taksitlendirme sistemi konumuna geldiniz. Şimdi nasıl taksit yapıyoruz bir de ona bakalım.  borç miktarını söylediniz. Ek Finans olarak borcunuzu bankanıza yatırıyoruz. Sonra yeniden çekim yaparak yeniden istediğiniz vade oranlarına bölüyoruz. Bu işlem asgari tutar için ise sadece belirlenen o rakam için ödeme yapılır. Fakat güncel rakamın tamamını taksitlendirme yaptırmak istiyorsanız, Firma olarak güncel borcunuzun tamamını kredi kartınızın bağlı olduğu bankaya yatırarak yine aynı işlemi yapıyoruz. Yatırıyoruz çekiyoruz ve borcunuz 3 ay ile 18 ay arasında belirlediğiniz taksit sayılarına ulaşarak taksitlendiriliyor.  Peki bu işlemler sırasında sizlerden ne isteniyor. Ne gibi belgeler talep ediyoruz?

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Aşaması

Kredi kartı borcu taksitlendirme sistemi aşaması başlangıcında veya sonrasında sizden her hangi bir belge istemiyoruz Belgesiz teminatsız ve aynı zamanda hiç bir şekilde bir evrak için imza istemiyoruz. İşlemlerimiz tamamen ya yerimizde, ya sizin yerinizde, ya da telefon iletişimi ile yapılıyor. Tercihlerinizi yaparak imzasız, belgesiz kredi kartı borcunuza taksit yaptırabiliyorsunuz. Sırasıyla taksit işlemlerine maddeler halinde göz atacak olursak;

 1. Kart bilgilerinden borcunuzu öğrenme
 2. Taksitlendirme yapılacak borç tutarı
 3. Borcun olduğu bankaya borç miktarının yatırılması
 4. Borcun kapanması
 5. Yatırılan borç miktarının taksitli şekilde geri çekilmesi ( 3 -18 ) ay
 6. Telefonunuza gelen sms onay kodunun firmamıza verilmesi
 7. İşlem bu kadar, borcunuz taksitlendi bile.

Aynı işlemler nakit avans çekimlerinde de mümkün. Hiç borcunuz yokken kredi kartınızın limiti dahilinde belirlediğiniz bir miktarı nakit avans olarak kullana bilirsiniz.  Fakat sıralaması biraz farklı. Nakit avans kullanımında önce çekim yapıyoruz daha sonra sizin istediğiniz rakamı çekerek size taktim ediyoruz. Çekim yapılınca borçlu duruma düşüyorsunuz. Biz bu borç miktarını yeniden yatırarak taksitlendiriyoruz. Çekilen nakit sizde kalıyor.

Kredi kartı taksitlendirme sistemi bu şekilde işliyor. Aslında ortadaki güven tamamen bizim tarafımızdan işlemekte. Çünkü. Bankaya borcunuzu öderken sizden hiç bir evrak, belge, imza, senet, çek gibi şeyler istemiyoruz. Sadece paranızı yatırıyoruz. Sonrasında sizin bize vereceğiniz onay kodu ile çekim yapabiliyoruz. Vermeseniz yandık )

Kredi kartı borcunuzun ödenmesi ve ödeme sistemi hakkında bilgiler verdik. Kredi kartı borçları hakkında resmi gazetenin yayınladığı yazıya göz atarak bilgi edinebilirsiniz. http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/01/20190111-3.htm