Kredi kartı borcundan kurtulmak için alınabilecek önlemler nelerdir

tarihinde yayınlandıKredi Kartı Borçları, Kredi Kartı kullanımı içinde yayınlandı

Kredi kartı borcundan kurtulmak için alınabilecek önlemler nelerdirKredi kartı borcundan kurtulmak için alınabilecek önlemler nelerdir

Kredi kartı borcundan kurtulmak için alınabilecek önlemler nelerdir Rakamsal olarak  kredi kartı borcu ile ne yazık ki öyle zor duruma gelmişiz ki, Ülkemizin dış borcunu boş verin,  şu an ki durumumuzda bankalara o kadar bağımlı duruma gelmişiz ki bankalarımıza olan borçtan kurtulmanın bir yolu kalmamış gibi düşünüyoruz artık.

Kredi kartı borcumuzdan kurtulmak için ne yapmalıyız peki;

 • Kredi kartınızdan yapmış olduğunuz tutarların, borcun sizin toplam bütçenizi aşmayacak şekilde yapmaya özen gösterebiliriz.

 • Fazla sayıda kartınız var ise, kredi kart borcunu ödemekte takip etmekte geri ödemesini  yapamamakta güçlük çekiyorsak eğer, en fazla 1 veya 2 kredi kartı kullanmakta çok faydası olacaktır.

 • Kart borcunuzu kapatmak için başka bir  kredi kartınızda nakit avans çekmek gibi bir hataya sakın düşmeyin bu durumlarda  kartlarınızın limitlerini aşmış iki adet kart borcunuz sahip olacaksınız.

 • Borcunuzu  ödeyemediğiniz zaman hemen kredi kartınızı aldığınız bankanıza başvurun ve size cebinize uygun bir ödeme planı çıkarmasını isteyin yada  kredi kartı taksitlendirme işlemi yapan kurumsal bir firmadan yardım alın. Bu durum da sorun daha fazla yukarı çıkmadan siz aşağıya inmiş olacak, sorunları kapatmış olacaksınız.

 • Nakit avans kredinizi kullanmışsanız eğer,  önce faizi daha fazla olan nakit avans borcunuzu kapatın  Bunun sebebi ise faiz oranı nakit avansın diğerine göre daha yüksektir.

 • Nakit avans borcunu kapatmak için borcunuzu belgeleyen ekstrenizin gelmesini beklemek sizin için en büyük hata olacaktır.  Nakit avansa günlük faiz işlediğinden dolayı,  imkanınız var ise borcu hemen kapatmalısınız.

 • Taksitli harcama yaptı iseniz eğer,  bunları göz önüne alıp,  harcamanızı bu yönde yapın.

 • Eğer bu borç sizin ödeyeceğiniz tutarı aşmış ve  ise asgari tutarı ödeyecek durumdaysanız eğer sadece az bir kısmı yani asgari tutarını  ödeyerek bu borçtan kesinlikle kurtulma şansınız yoktur.

 • Böyle  durumlarda yapılması gerek en akılcı yöntem ise kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi yapan finans kurumlarından destek almanız olacaktır.

 • Böyle bir işleme başvurmamak için gecikmemek gerekir. Hukuksal işleme gelmiş kartınıza ya nda bloke konulmuş kartlara bu sistem uygulamayacağı gibi,  daha fazla geç kalmadan  destek almanız en akılcı bir davranış olacaktır.

 • Bu işi yaptıracağınız finans kuruluşlarını dikkatli ve itina ile seçip profesyonel olarak yıllarca bu işi yapmış deneyimli kurumlardan destek almanız da önemlidir.

 • Bu kurumların güvenilirlikleri araştırmak için internet arama ortamını ya da daha önce kredi kartı taksitlendirme işlemi yapmış ya da tecrübesi olan tanıdığınız insanlardan  yardım almanızın en iyi akılcı bir çözüm olduğunu da söyleyebiliriz.

 • Kredi kartı borcundan kurtulmak için alınabilecek önlemler nelerdir konusunda sizlere bilgi vermeye çalıştık.

Kredi kartı taksitlendirme konulu Kredi Kart Borç Taksitlendirme başlıklı diğer makalemizde borç taksitlendirme, Kredi Kart Borç Taksitlendirme ve Kredi Kart Taksitlendirme taksitlendirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın